Sohbet Tarihi

Sohbet Tarihi Sohbet, sıradan bir konuşmadır.Terim artık çoğunlukla çevrimiçi sohbet hizmetleri veya bilgisayar programları ile ilişkilendirilmiştir.Sohbetler, kullanıcıların gecikmeli yanıtla sonuçlanabilecek e-postalar veya forumlar aracılığıyla gönderi göndermek yerine gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine olanak tanır.Sohbetin tarihi yıllar içinde gerçekten gelişti.

Kullanılabilir çeşitli Sohbet odaları ve bunlara erişmek için birçok uygulama ve yazılım vardır.Türler, programlama diline bağlı olarak değişebilir.Talkomatic, 1973'te doğan en ilkel sohbet iletişim biçimlerinden biriydi.Aynı anda yalnızca beş kullanıcıyı destekleyebilirdi.Bir seferde yalnızca tek bir harf çıktısı alabilir.Oldukça yavaştı ama ilerleme oldu.Öncelikle eğitim amaçlı kullanılmış ve genel kullanıma ulaşmamıştır.Oradan Compuserve doğdu.Kullanıcıların çevrimiçi etkileşim kurması için daha çok ticari bir hizmet görevi gördü.Hatta çevrimiçi buluşmanın doğrudan bir sonucu olarak ilk evliliğe bile yol açar.

1992'de AOL, 1992'de Prodigy ve 1997'de çıkan Yahoo da dahil olmak üzere gelişen birçok ana akım sohbet odası programı vardı.Adobe Flash, geliştiriciler arasında da popülerdi.Flash, Java sohbetlerinden sonra daha fazla özelleştirme, güvenlik ve kararlılık için izin verdi.Kullanıcı sohbet oturumlarına yeni ve daha modern "eklenti", sesli ve görüntülü sohbet uygulamalarının kullanılmasıdır.Bu, kullanıcının normal metin tabanlı sohbeti kullanmasına izin verir, ancak etkileşimde bulunduğu kişinin canlı yayınını sağlamak için konuşmaya bir web kamerası da ekler.

Son yıllarda bazı güvenlik sorunları nedeniyle birçok sohbet yazılımı Flash'tan uzaklaşıyor.Adobe ve tüm büyük tarayıcılar, 2020'nin sonunda artık destek sunmayacak.Geliştiriciler, "Node.js" ve websockets gibi çapraz platform teknolojileri aracılığıyla daha fazla geliştirme yaparak Java'ya geri döndüler.Gelecekte bu teknolojiye dayalı yeni sohbetler yayınlayacağız.Bu, daha keyifli bir sohbet deneyimi sağlayacaktır.

Diğer sohbet sistemleri türleri? Bilgisayarınız üzerinden diğer kişilerle iletişim kurmanın sohbet programlarından başka birçok yolu vardır.En popülerleri Anında Mesajlaşma sistemleridir.Kullanıcıların bir kişi listesi oluşturmasına ve Anlık Mesajlaşma uygulaması aracılığıyla konuştukları kişiye doğrudan bağlanabilmesine olanak tanır.(diğer kullanıcıda aynı uygulama yüklü olmalıdır).En popüler olanlardan bazı örnekler, 1997'de kurulan ve 1997'de yaklaşık 19.000 sohbet odasına sahip olan MSN Messenger, Google Talk ve AIM (AOL Anında Mesajlaşma) içerir.

Diğer sohbet özellikleri türleri? Sohbet odaları artık web kameraları, sesli sohbet, Facebook veya Twitter gibi sosyal medya web siteleriyle entegrasyon, oyunlar, ifade kullanımları ve hatta kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için hediye tipi sistemler gibi bir dizi özellik kullanıyor.Bu özelliklerin çoğu bedava sohbet ücretsiz sohbet üyeliksiz sohbet topluluğumuzda bulunabilir.

Sohbet odaları nereye gidiyor? Gelecek. Sohbet odaları şu anda geçmiş yıllarda sahip oldukları ana kullanıma sahip değil.İlk yıllarda Friendster ve Myspace gibi platformlarla, şimdi ise Facebook,Snapchat, Twitter ile sohbet odası kullanımı azaldı.Ancak, hala sohbet odalarının sağladığı anonim korumayı tercih eden birçok insan var.Ayrıca, daha fazla kullanıcı çevrimiçi oldukça, bu sayı yalnızca artabilir.