Sohbetle Rastgele konuşma hakkında?

Günlük yaşamınızda karşılaştığınız farklı yabancı türleri hakkında düşünmeyi hiç bıraktınız mı? Tanıdıklardan arkadaş canlısı yabancılara, günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz çok çeşitli insan var.Yaşlandıkça, çevremdeki dünya hakkındaki bilgim ve anlayışım arttı ve yabancılarla etkileşim kurma yeteneğim de arttı.

Tanıdıklar genellikle tesadüfen tanıştığınız veya ismen tanıdığınız ama hakkında pek bir şey bilmediğiniz kişilerdir.Markette veya spor salonunda gördüğünüz ama gerçekten konuşmadığınız insanlardır.Onlar, birkaç kez tanıştığınız ve isimlerini belli belirsiz hatırladığınız insanlardır.Tanıdıklar hem bir lütuf hem de bir lanet olabilir tanıdıklar ama çok tanıdık değiller, bu yüzden onların yanında rahat hissedebilirsin ama çok yaklaşmaktan endişe etmene gerek yok.

Arkadaş canlısı yabancılar, tanıştığınız ve anında bağlantı kurduğunuz kişilerdir.Bir kafede tanıştığınız yabancılar veya bir partide tanıştığınız insanlar olabilirler.Onlar, yeni tanışmış olmanıza rağmen, sonsuza dek tanıyormuş gibi hissettiğiniz insanlardır.Bu yabancılar sizi rahat ve kabul edilmiş hissettirir.Saatlerce konuşabilirler ve konuşmanın sonunda birbirinizi yıllardır tanıyormuş gibi hissedersiniz.

Düşmanca olmayan yabancılar, tanıştığınız ve sizi rahatsız eden insanlardır.Bunlar, kaba yorumlar yaptığına kulak misafiri olduğunuz veya hoş karşılanmadığınızı hissettiren kişiler olabilir.Onlar, kaçınmak istediğin ve uzak durman gerektiğini düşündüğün kişilerdir.Yeterince iyi olmadığınızı hissettiren ya da ait olmadığınızı hissettiren insanlardır.

Gizemli yabancı, tanıştığınız ve tam olarak anlayamadığınız yabancıdır.Ne anlayacağından emin olmadığın ve tam olarak anlayamadığın bu yabancılar.Gizemli ama ilgi çekicidirler ve kim hakkında daha fazla bilgi edinmek istersin ama kim olduğunu tam olarak çözemezsin.

Karşılaşacağınız ilk yabancı türü, yol tarifi arayan kişidir. Bu, karşılaşacağınız en yaygın yabancı türüdür.Kaybolmuş olabilirler ve belirli bir yeri arıyor olabilirler ya da sadece yollarını bulmaya çalışıyor olabilirler.Bu durumda, kibar olmak ve mümkünse yol tarifi vermek en iyisidir.

İkinci tür yabancı, sizinle ilgilenen kişidir.Bu, sizinle Sohbet başlatan, size sorular soran ve hatta sizinle flört etmeye çalışan yabancıdır.Kibar ve arkadaş canlısı olmak en iyisidir, ancak mesafenizi koruduğunuzdan ve çok fazla kişisel bilgi vermediğinizden emin olun.