Temel Sohbette uyulması gereken 9 harika Kuralları

1) Basit sorulara basit, dürüst ve net cevaplar sohbetin temelidir.Bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız kullanmayın.Doğru yazmaya çalışın.Yanlış yazım yanlış anlaşılmaya neden olabilir ve kötü izlenime yol açabilir.

2) İşin sırrı, sohbet arkadaşınıza güven aşılamaktır.Ne olduğunuz ve neyi sevdiğiniz konusunda dürüst olun ve onu rahat hissettirin ve güldürün.

3) Karşı taraftaki kişi size görmek istediğiniz bir şeyi göndermek istemiyorsa veya telefon numarası, adres gibi bilgileri vermek istemiyorsa ısrar etmeyin.Bir şeylerde ne kadar ısrar edersen reddedilme ihtimalin o kadar artar.

4) Sohbet iki kişi arasındadır. Aynı sohbette daha fazla kişi sohbet değil, bir partidir.

5) Çok fazla ünlem işareti, elips veya çok sayıda ifade kullanmayın.Sohbet, birbirleriyle konuşmak ve tartışmaktır.Eğer birçoğunu kullanırsan arkadaşın bu oyundan sıkılıp ayrılabilir.

6) İlişkilerde olduğu gibi sohbette de işler zamanla düzelmez.Baştan diğeriyle uyuşmuyorsan, unutup başka birini denesen iyi olur.

7) Çevrimiçi olmanız, bir kişiyle her zaman sohbet etmeye hazır olmanız gerektiği anlamına gelmez.Konuşamayacaksan konuşma.

8) Sohbet, telefon görüşmesine eşdeğer değildir.Birbirinizle sohbet etmeye başlayabilir ve kendiniz hakkında bir şeyler söyleyebilirsiniz ama unutmayın ki yeterince sohbet edip eşleştiğinizi görünce telefon numaralarını alıp yüz yüze görüşmeye hazırlanabilirsiniz.

9) Canınız uykuya dalarsa, ertesi gün tekrar uyuma ve konuşma zamanının geldiğini söyleyin.Klavyede uyuya kalırsanız, sabah PC'nizde "uyandırma" mesajları, üzgün yüzler vb.gördüğünüzde kendinizi garip hissedeceksiniz.Üstelik ertesi gün iş yerinde zombi gibi olmak da pek hoşunuza gidecek bir şey değil.Bu yüzden sohbetinize ertesi gün devam etmek daha iyidir.Ayrıca karşınızdaki kişinin sizinle tekrar konuşmak isteyip istemediğini de göreceksiniz.