Sohbet Ve Chat

Web ve mobil sohbetlerin faydaları

Herhangi birine bir şey ifade etmeye geldiğinizde kelimeler mükemmeldir.Ve elbette teknolojinin bu kadar hızla hakim olduğu günümüz dünyasında, yüz yüze konuşmalar da yerini sohbetlere ve ilgili ifadelere bırakmış gibi görünüyor.İnsanlar cep telefonları ve internet erişimi gibi araçlarla meşguller ve bu da cep telefonu sohbetlerinin yanı sıra çevrimiçi için harika ve geniş bir alan sağlıyor.

Kişinin web sohbetlerindeki hoşgörüsü, insanlarla çok geniş çapta iletişim kurmasına yardımcı olur.Ayrıca sohbet dünyası aracılığıyla iletişimde olduğu diğer insanların gelenekleri, kültürleri ve inançları ile tanışır.Başkalarını tanıyarak sadece düşünce ve algı açısından kendini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda genel bir sosyal kişilik olarak da kendine katkıda bulunur.

Temel Sohbette uyulması gereken 9 harika Kuralları

1) Basit sorulara basit, dürüst ve net cevaplar sohbetin temelidir.Bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız kullanmayın.Doğru yazmaya çalışın.Yanlış yazım yanlış anlaşılmaya neden olabilir ve kötü izlenime yol açabilir!

2) İşin sırrı, sohbet arkadaşınıza güven aşılamaktır.Ne olduğunuz ve neyi sevdiğiniz konusunda dürüst olun ve onu rahat hissettirin ve güldürün.

3) Karşı taraftaki kişi size görmek istediğiniz bir şeyi göndermek istemiyorsa veya telefon numarası, adres gibi bilgileri vermek istemiyorsa ısrar etmeyin.Bir şeylerde ne kadar ısrar edersen reddedilme ihtimalin o kadar artar

4) Sohbet iki kişi arasındadır. Aynı sohbette daha fazla kişi sohbet değil, bir partidir.

5) Çok fazla ünlem işareti, elips veya çok sayıda ifade kullanmayın.Sohbet, birbirleriyle konuşmak ve tartışmaktır.Eğer birçoğunu kullanırsan arkadaşın bu oyundan sıkılıp ayrılabilir..

6) İlişkilerde olduğu gibi sohbette de işler zamanla düzelmez.Baştan diğeriyle uyuşmuyorsan, unutup başka birini denesen iyi olur..

7) Çevrimiçi olmanız, bir kişiyle her zaman sohbet etmeye hazır olmanız gerektiği anlamına gelmez.Konuşamayacaksan konuşma..

8) Sohbet, telefon görüşmesine eşdeğer değildir.Birbirinizle sohbet etmeye başlayabilir ve kendiniz hakkında bir şeyler söyleyebilirsiniz ama unutmayın ki yeterince sohbet edip eşleştiğinizi görünce telefon numaralarını alıp yüz yüze görüşmeye hazırlanabilirsiniz.

9) Canınız uykuya dalarsa, ertesi gün tekrar uyuma ve konuşma zamanının geldiğini söyleyin.Klavyede uyuya kalırsanız, sabah PC'nizde "uyandırma" mesajları, üzgün yüzler vb.gördüğünüzde kendinizi garip hissedeceksiniz.Üstelik ertesi gün iş yerinde zombi gibi olmak da pek hoşunuza gidecek bir şey değil.Bu yüzden sohbetinize ertesi gün devam etmek daha iyidir.Ayrıca karşınızdaki kişinin sizinle tekrar konuşmak isteyip istemediğini de göreceksiniz...